W piękne piątkowe popołudnie 17 kwietnia br. Mieszkańcy Pruszkowa przybyli do Parku Mazowsze na otwarcie drugiej w tym mieście tężni solankowej. To już drugi taki obiekt, po otwartej w 2020 r tężni w Parku Kościuszki.

Dobroczynny wpływ inhalacji z wykorzystaniem soli znany jest już od stuleci. Właściwości tej metody kuracji były znane i stosowane w wielu uzdrowiskach Europy i wykorzystywane są do dziś.

Pruszkowska tężnia w Parku Kościuszki cieszy się dużym zainteresowaniem jako miejsce wypoczynku, połączonego ze zdrowotną inhalacją, a także imprez kulturalnych. Urząd Miasta Pruszkowa rozpoczął prace nad kolejną inwestycją tego typu, tym razem w Parku Mazowsze.

- Mam dużą nadzieję, że to miejsce tak samo jak w Parku Kościuszki oprócz walorów zdrowotnych, będzie takim naszym mini centrum kulturalnym. Tam odbywają się koncerty przy Tężni i wieżę, że tutaj także uda nam się to wszystko zrobić. – mówił Prezydent Pruszkowa, Paweł Makuch – Niech nam to miejsce służy. - dodał

Za wirtuozerską muzyczną oprawę wydarzenia odpowiadała Orkiestra Dęta Pruszkowianka pod batutą Adama Malcherka. Otwarciu towarzyszył też wiosenny występ dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 8. Ciekawym punktem były też warsztaty „Świadomy oddech drogą do zdrowia” prowadzony przez Akademię Szczęśliwego Człowieka.

W ostatni weekend wybuchła wiosna. Zachęcamy do spaceru do Parku Mazowsze, który jest wyjątkowo urokliwy o tej porze roku.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Na zdrowie i dla rozrywki


To może Cię zainteresować: