W ostatni weekend grodziscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Wśród zatrzymanych był również 16-latek. Podczas przeszukań zabezpieczona została marihuana i amfetamina. Cała czwórka usłyszała zarzuty posiadania środków odurzających. 31-latek, 38-latek i 23-latek dobrowolnie poddali się karom za to przestępstwo. Sąd rodzinny i nieletnich zajmie się wyznaczeniem odpowiednich środków wychowawczo-poprawczych dla nastolatka.

Grodziscy policjanci podczas każdej służby zwracają szczególną uwagę na osoby podejrzane o dokonywanie przestępstw narkotykowych. Nie inaczej było również w ostatni weekend.

W piątek około 21.00 funkcjonariusze zwrócili uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby, stojące przy samochodach na jednym z grodziskich parkingów. W jednym ze sprawdzanych aut policjanci znaleźli nabitą fifkę i susz roślinny. Szybko ustalili, że zabezpieczone środki należą do 31-latka, który został zatrzymany.

Dwie godziny później w Natolinie inna policyjna załoga zainteresowała się rowerzystami jadącymi bez oświetlenia. Na widok podjeżdżającego radiowozu mężczyzna wyrzucił coś na ziemię. Policjanci zabezpieczyli na miejscu torebkę  z białym proszkiem i zatrzymali jej 38-letniego właściciela.

W sobotę przed 16.00 policjanci patrolujący ulicę Wólczyńską w Grodzisku Maz. postanowili sprawdzić mężczyznę, który nerwowo rozglądał się po okolicy. Podczas jego kontroli funkcjonariusze znaleźli marihuanę w pudełku po papierosach. Nielegalne środki zostały zabezpieczone, a 23-latek trafił do grodziskiej komendy.

Również niedzielna służba zakończyła się zatrzymaniem osoby z narkotykami. Po 19.00 policjanci patrolujący ulice Grodziska Maz. zwrócili uwagę na młodych mężczyzn siedzących na ławce, którzy na ich widok zaczęli się podejrzanie zachowywać. Jeden z nich odrzucił jakiś przedmiot. Szybko okazało się, że 16-latek próbował pozbyć się zawiniątka z marihuaną. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne środki i zatrzymali ich właściciela.

Podczas weekendowych działań policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 3 gramy marihuany i ponad 5 gramów amfetaminy, które nie trafią już na rynek. Dorośli mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, za które grozi im do 3 lat więzienia. Wszyscy dobrowolnie poddali się karom. Sprawa nastolatka zostanie skierowana do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: