Dzięki informacji uzyskanej od mieszkańców, grodziscy policjanci zatrzymali na drodze nietrzeźwego 53-latka. Mężczyzna odpowie za kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara nawet 2 lat więzienia.

Wczoraj około godziny 11:30 dyżurny grodziskiej komendy odebrał telefon. Zgłaszający poinformował go, że w kierunku Grodziska Mazowieckiego jedzie dostawczy volkswagen a kierujący jest nietrzeźwy. Policjanci natychmiast udali się we wskazane przez rozmówcę miejsce. Oficerowie pełniący służbę kontrolną byli najbliżej i w miejscowości Kłudno Nowe zatrzymali do kontroli pojazd, który co jakiś czas bez przyczyny zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu.

Kierujący był pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sławomir K. w rozmowie z policjantami powiedział, że wypił tylko dwa piwa i wraca do domu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Nie jest to ich pierwsze zatrzymanie sprawców przestępstwa. Oprócz nadzorowania pracy policjantów podejmują również interwencje związane z zakłócaniem porządku publicznego a także naruszeniem przepisów prawa.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: