Ponad 170 gramów narkotyków zabezpieczyli grodziscy kryminalni i policjanci Komendy Wojewódzkiej w Łodzi podczas wspólnych działań na terenie Grodziska. Oprócz marihuany funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniu sadzonki i akcesoria do uprawy konopi, które były ukryte w specjalnie przygotowanej szafie. Do sprawy zatrzymany został 36-letni właściciel lokalu. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawiania konopi oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją prokuratury został objęty policyjnym dozorem.

Grodziscy kryminalni razem z policjantami Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przeprowadzili działania w jednym z mieszkań w Grodzisku Maz. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pod tym adresem może być prowadzona uprawa konopi.

Na miejscu policjanci zastali właściciela mieszkania, w obecności którego dokonali przeszukania wszystkich pomieszczeń. Po wejściu do lokalu policjanci najpierw skierowali się do kuchni, gdzie zwrócili uwagę na dużą szafę. Po jej otwarciu znaleźli kilka doniczek z sadzonkami, a samo miejsce było  wyposażone w specjalne akcesoria do uprawy konopi. Podczas dalszych czynnności funkcjonariusze zabezpieczyli także duży plastikowy pojemnik wypełniony suszem roślinnnym. 36-latek trafił do celi grodziskiej komendy.

Badanie zabezpieczonego suszu potwierdziło, że jest to ponad 170 gramów marihuany. Po wykonaniu czynnności dochodzeniowo-śledczych mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz., gdzie usłyszał zarzuty uprawiania konopi oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Popełnione przez zatrzymanego przestępstwa zagrożone są karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Zabezpieczone narkotyki, zlikwidowana domowa uprawa


To może Cię zainteresować: