Zlekceważyli sądowe zakazy

Tylko podczas jednej służby policjanci grodziskiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy złamali sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Obaj mężczyźni jeszcze do przyszłego roku nie powinni siadać za kierownicę samochodów. Teraz poniosą odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwo. Lekceważenie sądowego wyroku w tym zakresie zagrożone jest nawet 5-letnim pozbawieniem wolności.

Policjanci grodziskiego wydziału ruchu drogowego podczas popołudniowej służby zatrzymali na drodze w Kraśniczej Woli kierującego renault do kontroli. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 51-latek posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. To sądowe zarządzenie obowiązywało go do maja 2022 roku. Podobna sytuacja miała miejsce dwie godziny później na drodze w Tłustem.  Kontrola kierującego oplem wykazała, że 33-latek jeszcze ponad rok nie powinien prowadzić samochodu. Obaj kierowcy zostali zatrzymani i usłyszą zarzuty karne.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem, pomimo zakazu orzeczonego przez sąd jest przestępstwem,  za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Lekceważenie orzeczeń sądu w tym zakresie, oprócz kary więzienia, może się skończyć długoletnim, a nawet dożywotnim zakazem kierowania pojazdami.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: