Ostatnia niedziela na terenie powiatu grodziskiego obfitowała w zatrzymania kierowców, którzy podjęli bardzo nieodpowiedzialną decyzję o prowadzeniu samochodów w stanie nietrzeźwości. Podczas kontroli w ręce policjantów grodziskiej komendy wpadło aż pięciu takich kierujących. Dwóch z nich miało w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Zatrzymani mężczyźni będą odpowiadać przed sądem za łamanie prawa i stwarzanie zagrożenia na drodze, a funkcjonariusze nadal regularnie będą prowadzić kontrole w tym zakresie, aby przeciwdziałać wypadkom, jakie mogą spowodować takie osoby.

Bez względu na porę roku, dni tygodnia, czy inne okoliczności grodziscy policjanci regularnie dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. To właśnie na drogach dochodzi do największych tragedii, którym można w porę zapobiec, eliminujac z ruchu niebezpiecznie zachowujących się użytkowników. Stąd każdego dnia funkcjonariusze kontrolują dużą grupę uczestników ruchu, a szczególnie kierujących pojazdami.

W trakcie takich policyjnych kontroli w ostatnią niedzielę okazało się, że na drogi powiatu wyjechało aż pięciu niebezpiecznych kierowców. Każdy z nich podjął bardzo nieodpowiedzialną decyzję kierowania samochodem po spożyciu alkoholu. Do zatrzymania kierowców w stanie nietrzeźwości doszło na drogach w Siestrzeni, Milanówku, Grodzisku Maz. i na autostradzie.

Niechlubnymi rekordzistami i zarazem uczestnikami ruchu drogowego, którzy najbardziej mogli narazić innych na niebezpieczeństwo, byli kierowcy suzuki i renaulta. Pierwszego z nich policjanci kontrolowali po 11.00 na jednej z ulic Milanówka. Badanie stanu trzeźwości 51-latka kierującego suzuki wykazało 2,9 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze ruchu drogowego pełniący niedzielną służbę na grodziskich drogach sprawdzili także trzeźwość kierowcy renaulta, jadącego po 17.00 ul. Sienkiewicza. W tym przypadku także okazało się, że 39-latek usiadł za kierownicę auta mając 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Powodem zatrzymania około 20.00 na autostradzie kierowcy seata był nie tylko stan jego nietrzeźwości za kierownicą, ale także 2 czynne zakazy prowadzenia samochodów. 36-latek kolejny raz stanie przed sądem, którego decyzje łamie i może się spodziewać bardziej rygorystycznych rozwiązań karnych. Za kierowanie alfa romeo w stanie nietrzeźwości odpowie także 19-latek zatrzymany po północy w Siestrzeni oraz kierowca mercedesa, jadący przed 13.00 ulicami Milanówka. Każdy z zatrzymanych nietrzeźwych mężczyzn musi się liczyć z karą do 3 lat pozbawienia wolności (przy recydywie, aż do 5 lat), obligatoryjną karą finansową 5 tysięcy złotych (gdy pierwszy raz- przy kolejnym 10 tys. zł) i nawet wieloletnią utratą prawa jazdy.

Grodziscy policjanci podczas każdej służby zwracają uwagę na zachowania uczestników ruchu drogowego i regularnie kontrolują trzeźwość wielu kierujących. Ciągle jednak mają do czynienia z osobami, które za nic mają swoje i innych bezpieczeństwo na drogach. Wysokość i nieuchronność kary, czy poważne obciążenie finansowe nie dla wszystkich jest argumentem do zaprzestania niebezpiecznych zachowań. Apelujemy do każdej osoby, która wie o możliwości kierowania pojazdem przez nietrzeźwego kierującego, o pilną informację pod numer 112 lub bezpośrednio do danej jednostki Policji, abyśmy mogli w porę zapobiegać nieszczęściom, jakie tacy kierowcy powodują.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: