W minioną niedzielę grodziscy policjanci, tak jak ich koledzy w całym kraju, prowadzili działania na drogach ukierunkowane na bezpieczne powroty z czerwcowego weekendu. Niestety, nie wszyscy użytkownicy dróg byli przygotowani do podróży. Tylko tego dnia funkcjonariusze z grodziskiej komendy zatrzymali na drogach powiatu 6 nietrzeźwych kierowców. Eliminowanie z ruchu tego zagrożenia jest ciągle priorytetowym zadaniem policjantów.

Po długim czerwcowym weekendzie wiele osób wracało do domów w niedzielę. Tego dnia policjanci w całym kraju szczególnie dbali o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Funkcjonariusze sprawdzali między innymi w jaki sposób przewożeni są pasażerowie samochodów, a kierowcy poddawani byli kontrolom stanu trzeźwości. Właśnie podczas takich działań na drogach powiatu grodziskiego okazało się, że nie wszyscy zadbali o bezpieczne podróże. Tylko tego dnia policjanci zatrzymali aż 6 kierowców, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości.

Pierwsze zatrzymanie odbyło się po 10.00 w Grodzisku Maz. na ul. Kościuszki. Skontrolowany 51-letni kierowca volkswagena miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Przed 15.00 w Ojrzanowie 42-latka jadąca toyotą uderzyła w bmw. Wezwani na miejsce policjanci ruchu drogowego potwierdzili, że kobieta wsiadła za kierownicę z prawie promilem alkoholu w organizmie. Przed 20.00 w Żabiej Woli policyjna załoga sprawdziła trzeźwość kierowcy ciężarówki. 55-latek również jechał zespołem pojazdów mimo spożywania wcześniej alkoholu. Po 20.00 grodziscy funkcjonariusze zostali wezwani do Podkowy Leśnej, gdzie miało dojść do kolizji między dwoma autami osobowymi. Szybko okazało się, że sprawcą zdarzenia drogowego był 46-letni kierowca renaulta, który uderzył w samochód tej samej marki, po czym próbował uciec. Ścigany do Otrębus mężczyzna  miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Wynikiem prawie 2,5 promila alkoholu zakończyło się także badanie 23-letniego kierowcy renaulta, przejeżdżającego w nocy przez Sade Budy. Niedopuszczalną dawkę alkoholu ujawnili także policjanci u kierowcy fiata, jadącego o 1.30 ul. Ogrodową w Podkowie Leśnej.

Wszyscy kierowcy w najbliższym czasie odpowiedzą za swoje nierozsądne i bardzo niebezpieczne zachowanie na drodze. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności, wieloletnią utratą prawa jazdy i karą finansową w wysokości 5 tysięcy złotych. Najważniejsza jednak powinna być świadomość, że siadając za kierownicę po spożyciu alkoholu można doprowadzić do wypadku, którego skutkiem może być nawet odebranie życia innej osobie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: