Odpowiedzą przed sądem za niestosowanie się do zakazów i decyzji

W ostatnich dniach grodziscy policjanci po kontrolach drogowych ujawnili 5 osób, które nie powinny wsiadać za kierownicę samochodów. Byli wśród nich kierowcy posiadający sądowe zakazy prowadzenia pojazdów i nie stosujące się do decyzji o cofnięciu uprawnień. Wszyscy odpowiedzą za kolejne złamanie przepisów prawa. Może im teraz grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Jednym z elementów kontroli drogowych przeprowadzanych przez policjantów jest sprawdzenie uprawnień osób siedzących za kierownicą do prowadzenia pojazdów. W ostatnim czasie grodziscy funkcjonariusze aż w pięciu przypadkach ujawnili złamanie prawa w tym zakresie przez kontrolowane osoby.

W niedzielę policjanci z ruchu drogowego na jednej z grodziskich ulic  zatrzymali do kontroli kierującego skodą. Podczas sprawdzania uprawnień kierowcy okazało się, że 43-latek posiada 2 czynne zakazy dotyczące kierowania pojazdami mechanicznymi wydane przez sądy. Dwie godziny później inna policyjna załoga w Baranowie dokonała kontroli kierowcy volkswagena. W tym przypadku także funkcjonariusze potwierdzili, że 27-latek kierował samochodem,  mając sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Tego samego dnia w Międzyborowie kontrola kierowcy peugeota zakończyła się ujawnieniem cofniętych mu uprawnień do kierowania.

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez grodziski sąd miał także kontrolowany przez policjantów w poniedziałek w Kałęczynie kierowca volkswagena. Kierującą samochodem  takiej samej marki policjanci drogówki zatrzymali do kontroli na jednej z grodziskich ulic. Tu także okazało się, że kobieta posiada ważny jeszcze dwa miesiące zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów.

Policjanci wobec wszystkich kierowców, którzy złamali prawo  sporządzili dokumentację do sądu.  Przypominamy, że przestępstwo niestosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu  zagrożone  jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a za niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień grozi kara do 2 lat więzienia.

Czynności w powyższych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz. i Żyrardowie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: