W ostatnich dniach policjanci grodziskiej drogówki ujawnili 43 kierowców, którzy popełnili wykroczenia wobec pieszych. Zatrzymali także do kontroli drogowej trzy osoby, które zdecydowały się bezprawnie wsiąść za kierownicę swoich aut. Kierowca citroena miał zakaz prowadzenia pojazdów, kierująca hondą- cofnięte uprawnienia do kierowania, a kierujący oplem nie posiadał uprawnień. Cała trójka za złamanie prawa odpowie teraz przed sądem.

W minionym tygodniu policjanci z wydziału ruchu drogowego grodziskiej komendy prowadzili wzmożone działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu. Podczas kontroli zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy stwarzali zagrożenia dla pieszych i rowerzystów. Nie obyło się bez mandatów za nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych i inne niebezpieczne zachowania w stosunku do pieszych.  Łącznie za te wykroczenia ukaranych zostało 43 kierowców. Wśród kontrolowanych znalazły się także 3 osoby, które nie powinny znaleźć się za kierownicą samochodu.

Jedną z nich był kierujący citroenem, zatrzymany po 10.00 do kontroli w Jaktorowie. Policjanci zareagowali na zbyt szybką jazdę na ulicy Warszawskiej. Po sprawdzeniu dokumentów mężczyzny okazało się, że ma on wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów do lutego 2021 roku. Samochód został odholowany, a 55-latek za złamanie zakazu odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Przed sądem odpowie także kontrolowana wczoraj kobieta. Kierująca hondą została zatrzymana przez policjantów do kontroli po 20.00 na ul. Nadarzyńskiej w Grodzisku Maz. Funkcjonariusze ustalili, że 29-latka oprócz przekroczenia prędkości, ma  cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierująca musi się teraz liczyć z karą za niestosowanie się do decyzji uprawnionego organu, którą może być nawet 2 lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

Godzinę później na ul.3 Maja w Grodzisku Maz. policjanci drogówki zatrzymali kierowcę opla. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy o 32 km/h. Podczas sprawdzania dokumentów wyszło na jaw, że 28-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że nie jest to pierwszy przypadek jazdy bez uprawnień. Pojazd został odholowany, a wobec mężczyzny zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, który może zdecydować o zakazie prowadzenia pojazdów.

Z wyników wczorajszych działań  wyraźnie widać, że nie wszyscy użytkownicy dróg zachowują się ostrożnie i odpowiedzialnie. Mając to na uwadze, musimy wszyscy jeszcze  bardziej zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas każdej podróży. Policjanci regularnie będą prowadzić akcje drogowe, zwracając uwagę na tych, którzy narażają innych na niebezpieczeństwo i za nic mają przepisy i decyzje sądu.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: