Trwająca w tym roku pięć dni akcja "Znicz 2021” to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie funkcjonariuszy ruchu drogowego. W tym czasie na drogach powiatu grodziskiego nie doszło do żadnego wypadku, policjanci byli wzywani do 15 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali łącznie 13 kierujących, którzy nie powinni prowadzić pojazdów. 10 z nich było pod wpływem alkoholu.

Tak, jak funkcjonariusze w całym kraju, grodziscy policjanci od piątku prowadzili działania pn. „Znicz 2021”. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach, trasach wjazdowych i wyjazdowych z miast i miejscowości naszego powiatu, a szczególnie w okolicach cmentarzy. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość jazdy, z jaką poruszali się kierowcy, sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. W czasie pełnienia służby wykorzystywali policyjne wideorejestratory zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

Na drogach powiatu grodziskiego od piątku do wtorku policjanci nie odnotowali żadnego wypadku, byli wzywani jedynie do 15 kolizji. W czasie licznych kontroli funkcjonariusze zatrzymali łącznie 10 osób, które prowadziły pojazdy, będąc pod wpływem alkoholu.  Wśród nich było trzech kierowców samochodów w stanie nietrzeźwości, dwóch kierujących autem po użyciu alkoholu i 5 nietrzeźwych rowerzystów. Podczas działań policjanci ujawnili także 2 kierowców, którzy prowadzili auta mimo cofniętych uprawnień i kierującego, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: