Kierowca forda nie zrozumiał zagrożenia, jakie stworzył na drodze, jadąc autem po alkoholu i dwie godziny po zatrzymaniu przez policjantów kolejny raz wsiadł za kierownicę swojego auta. 31-latek odpowie za dwukrotne kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Powtórne złamanie prawa tego samego dnia na pewno będzie miało wpływ na wymiar kary. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje nawet 2 lata więzienia.

Policjanci grodziskiej komendy pełniący służbę na terenie jaktorowskiej gminy zauważyli forda, który nie utrzymywał równego toru jazdy. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Już podczas sprawdzania jego danych wiedzieli, że mają do czynienia z nietrzeźwym kierującym.Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po sporządzeniu całej dokumentacji, dotyczącej popełnionego przestępstwa drogowego, 31-latek został przekazany pod opiekę członka rodziny i poinformowany o dalszym toku postępowania oraz otrzymał wezwanie na dalsze czynności prawne w wyznaczonym terminie. Pojazd, którym jechał mężczyzna został zabezpieczony, a kluczyki otrzymał jego opiekun.

Dwie godziny później w tym samym rejonie policjanci zauważyli samochód zatrzymanego wcześniej nietrzeźwego kierowcy. Natychmiast sprawdzili, kto siedzi za kierownicą forda. Okazało się, że jest to ten sam 31-latek. Kolejna tego dnia kontrola jego stanu trzeźwości wykazała ponownie ponad 2 promile alkoholu. Zatrzymany wyjaśniał, że chciał zaprowadzić samochód na własną posesję.

Tym razem mężczyzna już trzeźwiał i czekał na zarzuty w policyjnej celi, a jego auto zostało odholowane na policyjny parking. Jaktorowscy policjanci przedstawili 31-latkowi dwa zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i kara finansowa. Na wymiar konsekwencji w sądzie na pewno duży wpływ będzie miało jego dwukrotne lekceważenie prawa i zagrożenia, jakie stwarzał na drodze.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: