W miniony czwartek policjanci wydziałów ruchu drogowego w całym kraju prowadzili ogólnopolskie działania "Prędkość". Na drogach powiatu grodziskiego oprócz kontroli w ramach działań, funkcjonariusze drogówki musieli wykonać czynności związane z kolizjami i nietrzeźwymi kierowcami. Każda osoba, wobec której interweniowali mundurowi była przekonywana, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, a ostrożność i rozwaga obowiązuje każdego użytkownika drogi.

Policjanci drogówki z grodziskiej komendy, tak, jak ich koledzy w całym kraju, od wczesnych godzin porannych prowadzili wczoraj działania "Prędkość". Głównym zadaniem funkcjonariuszy było eliminowanie patologicznych zachowań na drodze, związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Do kontroli użyte zostały radarowe mierniki prędkości oraz nieoznakowany radiowóz, wyposażony w videorejestrator.

Niestety, już po 6.00 jedna z załóg otrzymała wezwanie na ul. Nadarzyńską w Grodzisku Maz., gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Przed 7.00 kolejne zdarzenia drogowe na drodze S-8 przerwały policjantom kontrole. W Siestrzeni doszło do 2 kolizji, które spowodowały utrudnienia w ruchu. Po 15.00 na ulicy Żyrardowskiej w Grodzisku Maz. zderzyły się trzy pojazdy, a po 16.00 na ul. Sadowej doszło do zderzenia 2 aut. Na szczęście uczestnicy kolizji nie odnieśli poważnych obrażeń ciała.

W dwóch przypadkach interwencje policyjne dotyczyły także zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt leśnych. Po 15.00 przed jadące ulicą Żelechowską w Siestrzeni bmw na ulicę wbiegł łoś. Około 21.30 w Kłudnie Starym kierujący volkswagenem zderzył się z sarną.

Podczas wczorajszej służby  grodziscy policjanci zatrzymali też dwóch nietrzeźwych kierowców. Około 8.30  wpłynęła informacja o samochodzie w rowie w miejscowości Grzymek. Okazało się, że 32-letni kierujący renaultem ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu i posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Przed 18.00 policjanci interweniowali również w Grądach, gdzie kierowca seata uderzył w zaparkowany samochód i także wjechał do rowu. Po badaniu stanu trzeźwości  26-latka wyszło na jaw, że wsiadł on za kierownicę z prawie 1,5 promilami alkoholu w organizmie.

Oprócz czynności wykonywanych wczoraj przy wszystkich zdarzeniach drogowych grodziscy policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość jazdy kierujących. W ramach działań „Prędkość” skontrolowali 29 pojazdów, a wszyscy kontrolowani byli przekonywani, że od zachowania każdego z nich zależy bezpieczeństwo na drogach.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: