Dzięki właściwej postawie przypadkowego świadka, grodziscy policjanci zatrzymali w nocy nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Stan nietrzeźwości doprowadził do tego, że 41-latek uderzył samochodem w ogrodzenie posesji. Na szczęście jego zachowanie nie spowodowało tragedii, jakich wiele w całym kraju. Piotr W. odpowie za popełnione przestępstwo drogowe i spowodowane uszkodzenia. Grodziscy policjanci apelują do wszystkich kierujących o rozwagę, a do świadków o eliminowanie z dróg niebezpiecznych użytkowników.

Po 1.00 w nocy grodziscy policjanci zostali poinformowani przez kierowcę, jadącego drogą w jaktorowskiej gminie, o rozbitym samochodzie, który wjechał do rowu i uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci natychmiast  dotarli na miejsce i potwierdzili zdarzenie drogowe. Ze zgłaszającym szybko ustalili, że mężczyzna chwilę wcześniej pomógł wydostać się z rozbitej hondy kierującemu, który  prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Kontrola trzeźwości kierowcy hondy potwierdziła przyczyny zdarzenia. 41-latek wsiadł za kierownicę auta mimo tego, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.  Po badaniach mężczyzny okazało się, że nie potrzebuje hospitalizacji. Policjanci zatrzymali Piotra W. w celi grodziskiej komendy. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Kierowca odpowie także za spowodowanie kolizji i uszkodzenie ogrodzenia.

Grodziscy policjanci apelują o trzeźwość do wszystkich kierujących. Na szczęście w tym przypadku nikt nie ucierpiał. Jednak policyjne statystyki pokazują, że nietrzeźwość kierowców często jest przyczyną bardzo niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Pamiętać o tym powinni nie tylko sami kierujący, ale także świadkowie takich nieodpowiedzialnych zachowań. Tylko w tym miesiącu na terenie powiatu grodziskiego zatrzymanych zostało 40 nietrzeźwych kierujących. Wśród nich było 14 kierowców samochodów, 4 motorowerzystów i 22 rowerzystów. Każdy z nich mógł doprowadzić do tragedii. Dlatego tak ważna jest właściwa postawa świadków, którzy mogą pomóc wyeliminować zagrożenia stwarzane przez nieodpowiedzialnych użytkowników dróg.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: