W lutym na drogach powiatu grodziskiego policjanci prowadzili intensywne działania prewencyjno-kontrolne pn. „Trzeźwy kierowca”. W ramach weekendowych akcji funkcjonariusze skontrolowali 2041 kierujących i ujawnili 14 osób, które wsiadły za kierownicę po spożyciu alkoholu. Policjanci podczas każdej służby zwracają szczególną uwagę na użytkowników dróg, którzy swoim zachowaniem mogą stwarzać poważne zagrożenia dla siebie i innych.

Przed rozpoczęciem działań „Trzeźwy kierowca” na podstawie wcześniejszych analiz i doświadczeń związanych z zagrożeniami na drogach, funkcjonariusze wybrali miejsca, w których powinny być prowadzone kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Podczas lutowych akcji, które realizowane były w soboty, niedziele i poniedziałki, na drogach powiatu grodziskiego skontrolowanych zostało  łącznie 2041 kierujących.  Jak się okazało, 14 z nich wsiadło za kierownicę po alkoholu. Wśród zatrzymanych było 11 kierowców samochodów i 3 rowerzystów. Badania trzeźwości kierowców wykazały u siedmiu z nich stan nietrzeźwości i u czterech stan po użyciu alkoholu.

W czasie działań policjanci  reagowali także na inne niebezpieczne zachowania i łamanie prawa przez wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ujawnili między innymi 3 nietrzeźwych pieszych, którzy stwarzali zagrożenie na drodze, a także 9 kierowców bez uprawnień. Dla 30 kierujących kontrole zakończyły się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych, a dla 14 - zatrzymaniem prawa jazdy.

Policjanci regularnie sprawdzają trzeźwość kierowców i apelują do osób, które wiedzą o nietrzeźwości tych użytkowników dróg o przekazywanie takich informacji w celu eliminowania ich z ruchu, zanim doprowadzą do nieszczęścia.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: