Na oczach policjantów wyrzucał amfetaminę z samochodu

Ponad 300 gramów amfetaminy zabezpieczyli grodziscy policjanci przy kierowcy audi. Funkcjonariusze zauważyli moment, gdy mężczyzna próbował pozbyć się zakazanych substancji, wyrzucając je przez okno samochodu. Po kontroli okazało się również, że 30-latek jest nietrzeźwy i ma cofnięte uprawnienia do kierowania. Na wniosek prokuratora sąd zdecydował o aresztowaniu zatrzymanego na 3 miesiące.

Działania grodziskich policjantów w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej doprowadziły do ustalenia pojazdu, którym mogą być przewożone nielegalne substancje. Podczas nocnej służby na terenie jaktorowskiej gminy funkcjonariusze zespołu wywiadowczego zauważyli wytypowane audi i natychmiast podjęli interwencję. Zanim obserwowany samochód zatrzymał się z jego okna wypadło kilka świecących przedmiotów. Policjanci szybko zabezpieczyli opakowania z folii aluminiowej, wypełnione białym proszkiem.

Kontrola kierowcy również zakończyła się zabezpieczeniem w jego ubraniu dodatkowych dwóch torebek z tą samą substancją. Mężczyzna został także zbadany pod kątem stanu trzeźwości. Urządzenie wykazało ponad pół promila alkoholu w jego oraganizmie. Dodatkowo policjanci potwierdzili, że 30-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna trafił do celi grodziskiej komendy, a zabezpieczone przy nim przedmioty zostały poddane badaniu. Szybko okazało się, że w opakowaniach jest łącznie ponad 305 gramów amfetaminy. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie. Podejrzany usłyszał  zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, kierowania pojazdem  w stanie nietrzeźwości oraz mimo cofniętych uprawnień. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: