Policjanci z Grodziska Mazowieckiego podczas interwencji na jednej z posesji w gminie Jaktorów obezwładnili i zatrzymali 24-latka. Mężczyzna przeskoczył ogrodzenie, zagroził mieszkance użyciem broni i wszedł do jej domu, gdzie dwukrotnie oddał strzał. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli pistolet oraz ponad pół kilograma amfetaminy. Mateusz W. usłyszał 6 zarzutów karnych. Decyzją sądu został dziś aresztowany na 3 miesiące.

Przed 17.00 policjanci z Grodziska Mazowieckiego otrzymali telefoniczną informację od mieszkanki gminy Jaktorów o wejściu na jej posesję nieznanego mężczyzny. Napastnik zagroził kobiecie użyciem broni, a następnie wszedł do jej domu. Kobieta, która w tym momencie znajdowała się przed budynkiem, usłyszała strzały i wezwała na pomoc sąsiada. Na szczęście w tym czasie w jej mieszkaniu nie było innych domowników. Właścicielka wraz z sąsiadem próbowała wejść do domu, niestety bezskutecznie. 24-latek zagroził im ponownym użyciem broni.

Przybyli na miejsce policjanci natychmiast skierowali się do budynku mieszkalnego. Tam obezwładnili i zatrzymali 24-latka. Mężczyzna był trzeźwy, policjanci sprawdzają czy nie znajdował się pod wpływem środków odurzających.

W domu poszkodowanej funkcjonariusze znaleźli leżący na podłodze pistolet oraz saszetkę, w której były 2 słoiki wypełnione ponad pół kilogramem białej substancji. W miejscu zamieszkania zatrzymanego zostało znalezione kolejne opakowanie z białym proszkiem. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone do dalszych badań.  Mateusz W. usłyszał 6 zarzutów.Odpowie za wdarcie się do cudzego domu, grożenie użyciem broni mieszkańcom i policjantom, nielegalne posiadnie broni i amunicji oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował dziś wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: