On odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, ona za zniszczenie samochodu

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pruszkowskiej komendy zatrzymali kobietę i mężczyznę. 41-latka usłyszała zarzut uszkodzenia mienia, 49-latek zarzuty posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia do pruszkowskiej komendy zgłosiła się pokrzywdzona, której samochód został zniszczony. Nieznana kobieta miała skakać po dachu oraz masce pojazdu powodując wgniecenia karoserii.

Posiadając te informację policjanci z Wydziału Kryminalnego zajęli się poszukiwaniami kobiety. Po kilku dniach wnikliwej pracy operacyjnej wytypowali i zatrzymali 41-letnią mieszkankę Pruszkowa. Kobieta tłumaczyła swoje zachowanie złością do partnera.

Podczas przeszukania ich wspólnego mieszkania funkcjonariusze we wnęce ukrytej za obrazem ujawnili „zawiniątka” z foli aluminiowej z zawartością skrystalizowanych substancji koloru białego i beżowego oraz torebki strunowe, wagę elektroniczną i łyżeczki. Jednocześnie odnaleźli poszukiwane do przestępstwa kradzieży z włamaniem piłę spalinową, tarczową i kompresor, a także skradziony na terenie Michałowic dowód osobisty. Właścicielem wszystkich tych rzeczy okazał się 49-letni partner zatrzymanej.

Kryminalni zatrzymali 49-latka na terenie Warszawy. Podczas jego przeszukania w bieliźnie ujawnili „zawiniątko” foliowe ze sproszkowaną substancją.

Badanie wykonane przed Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Stołecznej Policji wykazało, że zabezpieczone skrystalizowane substancje to amfetamina o wadze ponad 136 gramów oraz 60 gramów klefedronu.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Pruszkowie, zarzuty: posiadania znacznej ilości środków psychotropowych, ukrywania dokumentów, którymi nie miał prawa rozporządzać oraz paserki umyślnej. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. 41-latka usłyszała zarzut uszkodzenia mienia, do którego się przyznała.

Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie.

Za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: