Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 19-latka podejrzanego o przemyt marihuany do Polski. „Towar” trafił do mężczyzny z Barcelony. Zatrzymany usłyszał zarzut w prokuraturze. Sąd w Pruszkowie zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Policjanci pionu operacyjnego z Wydziału Kryminalnego ustalili, że na teren gminy Michałowice ma być dostarczona przesyłka z zawartością środków odurzających. Wnikliwa praca operacyjna pozwoliła policjantom na ustalenie osoby, która miała być odbiorcą paczki. W celu zweryfikowania tych informacji kryminalni zapukali do drzwi mieszkania członka rodziny zatrzymanego. Tam znaleźli paczkę nadaną z Barcelony, a zaadresowaną na 19-latka. Mężczyzna został zatrzymany na terenie gminy Brwinów i trafił do policyjnego aresztu.

Przesyłka zawierała dwie torby foliowe hermetycznie zapakowane z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Zawartość została zabezpieczona w całości i przekazana do Laboratorium Kryminalistycznego KSP na badania, które potwierdziły, że jest to marihuana.

Zebrany przez dochodzeniowców z Michałowic materiał dowodowy, trafił do Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. Tam zatrzymany usłyszał zarzut  zorganizowania i realizacji przewozu znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Pruszkowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: