Policjanci pełniący służbę na terenie gminy Michałowice zatrzymali kierowcę pojazdu renault. 41-latek jechał chodnikiem, czym stwarzał zagrożenie dla pieszych. Okazało się, że wsiadł za kierownicę mając 2 promile alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

W sobotę, w godzinach popołudniowych policjanci pełniący służbę na terenie gminy Michałowice zauważyli pojazd renault, który na ul. Jesionowej jechał chodnikiem stwarzając zagrożenie dla znajdujących się tam pieszych. Po zatrzymaniu pojazdu kierujący próbował oddalić się od samochodu, ale policjanci mu to udaremnili.

Mundurowi przewieźli kierującego 41-latka do komisariatu, gdzie poddano go badaniu. Alkomat wykazał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna przyznał się do spożywania alkoholu dzień wcześniej. W trakcie czynności okazało się, że 41-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenia tj. stworzenie zagrożenia dla pieszych i brak uprawnień do kierowania pojazdami skierowano przeciwko niemu wnioski o ukaranie do sądu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali Policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: