15 października 2021 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej oferty dedykowanej milanowskim Seniorom. Przy ul. Królewskiej 64a powstało Centrum Ruchu Seniora.

Nowa przestrzeń, to efekt realizacji projektu pn. Rozwój usług społecznych w Gminie Milanówek. Edycja 2, na który Milanówek pozyskał 1 565 618,89 zł dotacji ze środków Unii Europejskiej.

Centrum będzie oferowało Seniorom usługi społeczne o charakterze usprawniającym. Będą to m.in. taniec, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, pilates. Zajęcia realizowanie w ramach projektu są bezpłatne, pierwsze odbędą się już 18 października 2021 r. Centrum Ruchu Seniora będzie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14. Wszystkie formy aktywności seniorów prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę.

- W dobie pandemii, dbanie o zdrowie i profilaktyka są niezwykle ważne. Jestem szczęśliwy, że dzięki pozyskanym dotacjom możemy zaoferować Milanowskim Seniorom nieodpłatne zajęcia, które realnie przyczyniają się do poprawy ich zdrowia – mówi Piotr Remiszewski, Burmistrz Miasta Milanówka. - Serdecznie zapraszam Milanowskich Seniorów do udziału w zajęciach i życzę Im wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz satysfakcji że swojej aktywności – dodała Krystyna Kott, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Milanówku.

Wartość projektu „Rozwój usług społecznych Gminie Milanówek – Edycja 2” wynosi 1 957 023,36 zł, dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniesie 1 565 618,89 zł.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Centrum Ruchu Seniora już otwarte!


To może Cię zainteresować: