Czwarty raz wpadł po alkoholu za kierownicą

Grodziscy policjanci zatrzymali 29-latka, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Szybko okazało się, że ten sam mężczyzna na terenie naszego powiatu już trzykrotnie w tym roku siadał za kierownicę auta po alkoholu, nie mając do tego uprawnień. Dodatkowo jest podejrzany o dwie kradzieże paliwa. Obywatel Gruzji za nagminne łamanie prawa odpowie teraz przed sądem.

Przed 23.00 grodziscy policjanci zostali wezwani na ul. Nowowiejską w Milanówku, gdzie miał poruszać się samochód z nietrzeźwym kierowcą. Na skrzyżowaniu z ul. Królewską funkcjonariusze zauważyli opisywane bmw, któremu dalszą jazdę uniemożliwiło trzech mężczyzn. Kierowca auta został natychmiast zatrzymany i poddany badaniu stanu trzeźwości. Potwierdziło ono ponad promil alkoholu w organizmie 29-latka. Obywatel Gruzji trafił do policyjnej celi.

Podczas dalszych czynności  z zatrzymanym milanowscy funkcjonariusze ustalili, że przeciwko niemu toczy się już postępowanie dotyczące takiego samego przestępstwa drogowego popełnionego 3 dni wcześniej w Milanówku. Kierowca bmw został wtedy zatrzymany z ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo w marcu usłyszał zarzut kierowania autem w stanie nietrzeźwości w Hucie Żabiowolskiej, a w lutym w Milanówku prowadził samochód w stanie po użyciu alkoholu. W każdym z tych przypadków mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania samochodami.

W toku dalszych ustaleń milanowskich funkcjonariuszy okazało się, że ta sama osoba jest podejrzana o dwie kradzieże paliwa z jednej ze stacji na terenie miasta. W lutym i kwietniu kierowca bmw tankował paliwo o wartości ponad 200 zł i odjeżdżał, nie płacąc.

Po wytrzeźwieniu 29–latek usłyszał zarzuty wszystkich ujawnionych przez policjantów przestępstw i wykroczeń. Decyzję o karze dla niego za nagminne łamanie prawa podejmie teraz sąd.

Czynności w tych sprawach nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.i Żyrardowie.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: