Grodziscy policjanci zatrzymali 46-latka podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Po sprawdzeniu jego auta funkcjonariusze znaleźli prawie 12 gramów narkotyków. Wiesław K. usłyszał zarzuty obu przestępstw. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia i dobrowolnie poddał karze.
 
Około 19.30 grodziscy policjanci zostali wezwani do Milanówka, gdzie miało dojść do kolizji drogowej. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący mazdą na skrzyżowaniu najechał na tył innego samochodu i uciekł, zostawiając swój pojazd. Policjanci szybko potwierdzili, że mazda na światłach awaryjnych stoi na poboczu i nie ma w niej kierowcy. Natychmiast rozpoczęli poszukiwania właściciela auta.

Kilka ulic dalej policjanci zauważyli osobę, której wygląd zgadzał się z ustalonym wcześniej rysopisem. Mężczyzna został zatrzymany. Poszkodowany rozpoznał go jako kierowcę mazdy. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 46-latek ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Policjanci postanowili sprawdzić także jego samochód. W kilku schowkach funkcjonariusze odnaleźli prawie gram marihuany i ponad 10 gramów amfetaminy. Narkotyki zostały zabezpieczone, a Wiesław K. trafił do policyjnej celi. Po przedstawieniu zarzutów mężczyzna przyznał się do kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i posiadania środków odurzających oraz dobrowolnie poddał się karze w zawieszeniu.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: