W sobotę, 12 stycznia, w Teatrze Letnim w Milanówku odbył się Koncert Noworoczny, w trakcie którego licznie zgromadzeni mieszkańcy Milanówka mogli nie tylko wysłuchać pięknych kolęd, pastorałek oraz żywiołowej muzyki góralskiej, ale także brać czynny udział w kolędowaniu. Zebranych powitała dyrektor MCK Aneta Majak. Burmistrz Jerzy Wysocki złożył wszystkim zebranym życzenia noworoczne, a potem do głosu doszli górale. Koncert „Turnioków” był mieszanką niespożytej energii, góralskiego humoru i bardzo dobrej muzyki.

Zespół „Turnioki" powstał w 2000 r. z inicjatywy Arkadiusza Wiecha, pochodzącego z Lachowic koło Suchej Beskidzkiej, grającego na gitarze autora kilku pastorałek wykonanych w trakcie koncertu. Początkowo skład zespołu stanowiło sześciu muzyków. W 2006 r. do zespołu dołączyła bardzo atrakcyjna, sympatyczna wokalistka Anna Malacina z Poronina, której zaproszeniu na scenę nie oparł się burmistrz Jerzy Wysocki, wykonując solo i w duecie z Anną Malaciną jedną z kolęd. Występ burmistrza, podobnie jak wszystkie utwory wykonywane przez kapelę, był nagrodzony gromkimi brawami.

Kapela, zaliczana do czołówki polskich zespołów folkowych, podąża drogą folku góralskiego, wzbogaconego nutą rockową, pop i reggae. „Turnioki” zagrały już ponad 800 koncertów zarówno na dużych plenerowych scenach jak również w wielkich salach koncertowych, współpracując z takimi dyrygentami i kompozytorami jak Krzesimir Dębski, Bogdan Jamułowicz czy Wojciech Mrozek. Współpraca ta zaowocowała wydaniem czterech płyt autorskich zespołu oraz dwóch płyt - składanek z udziałem innych zespołów. Trzy płyty były do nabycia po koncercie.

Występ kapeli bardzo podobał się zebranej publiczności, która nie bardzo miała ochotę żegnać się z sympatycznymi góralami, prosząc o bisy. Pani Anecie Majak udało się namówić „Turnioków” do dwóch bisów, przy czym przy wyjściu do drugiego bisu, został wytyczony „nowy szlak” na scenę.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Koncert Noworoczny w Milanówku


To może Cię zainteresować: