W niedzielę , 13 października, w Teatrze Letnim Milanowskiego Centrum Kultury odbył się koncert, w którym wystąpili artyści z Welzheim i z Milanówka. Mieliśmy okazję podziwiać artystów w bardzo różnym wieku, występujących solo i w duetach. Wspaniała inicjatywa.

Z partnerskiego miasta Welzheim przyjechało autokarem ponad 30 osób. Wśród nich kilku artystów, którzy wystąpili w niedzielnym koncercie. Przywieźli ze sobą nawet ksylofon.

Program koncertu składał się z dwóch części: Classic i Modern.

W pierwszej części utwory Beethovena, Mozarta, Tomasa Witali oraz Beli Bartoka wykonali kolejno: 8-letni pianista Vitus Polley, 12 letni skrzypek Urban Polley z pianistą Michałem Brulińskim, Michał Bruliński oraz Urban i Vitus Poley.

Drugą część rozpoczęła kilkunastoletnia Melina Richter grająca na ksylofonie. Następnie kilka pieśni wykonała Ulla Keller - sopran, której na saksofonie towarzyszył Gunther Hahn, zaś na fortepianie Michał Bruliński. W tej części  wystąpili również: Dominika Tomaszewska solo i w duecie z Dariuszem Biernackim oraz Bartosz Biniszewski i Patryk Kocielniak.

Koncertowi towarzyszyła bardzo miła atmosfera. Wszystkie występy bardzo podobały się licznie zgromadzonej publiczności, która nagradzała artystów gromkimi brawami, prosząc o bis. Niestety program nie przewidywał bisów.

Takie wspólne koncerty artystów z Welzheim i z Milanówka mają być powtarzane. Obiecał to w imieniu własnym i burmistrza Welzheim - burmistrz Jerzy Wysocki, witając gości i dziękując tym, którzy przed południem oprowadzali ich po Milanówku, pokazując jesienny urok naszego miasta.             
                
Zapraszamy do Galerii. Zdjęcia Ewa Kubacka. Ostatnie zdjęcie w Galerii - MCK                                   
Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Artyści z Welzheim w Milanówku


To może Cię zainteresować: