W miniony weekend mieszkańcy Milanówka nie mogli narzekać na brak atrakcji. W sobotę, o godz.12, w Teatrze Letnim rozpoczęła się impreza dla dzieci -„Aniołowo”, o godz. 18.00 odbył się koncert  Zespołu Singin’Birds - „Białe Święta”, zaś w  niedzielny wieczór, do Teatru Letniego na spotkanie z Hanną Śleszyńską  zaprosił mieszkańców Milanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Na „Aniołowo”, a przede wszystkim na rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą Szopkę Bożonarodzeniową przybyło  dużo uczniów szkół podstawowych ZSG nr 1 i ZSG nr 3, głównie z klas, które startowały w konkursie. Uczniom oczywiście towarzyszyli rodzice i dziadkowie. Do konkursu zostało zgłoszonych 13 pięknych szopek i jury, w którego skład wchodzili artyści: Barbara Matuszewska-Berg, Sylwia Sikora-Tyszka i Włodzimierz Starościak - nie miało łatwego zadania. Werdykt jury odczytała Dyrektor MCK Aneta Majak i ona wręczała nagrodzonym i wyróżnionym bardzo atrakcyjne nagrody, w tym magnetofony.:

W kategorii klasy IV - VI : I miejsce - klasa V “B” Zespół  Szkół Gminnych nr. 3, II miejsce - klasa V “A” Zespół  Szkół Gminnych nr. 3, III miejsce – klasa IV “B”  Zespół  Szkół Gminnych nr. 3
W kategorii klasy I - III : I miejsce – klasa II “B” Zespół  Szkół Gminnych nr. 1,  II miejsce – klasa II “E” Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa, III miejsce – klasa I “M.” Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa
Wyróżnienie otrzymała klasa V „A” Zespołu Szkół Gminnych nr. 3

Wszystkim klasom uczestniczącym w konkursie podziękowano, wręczając torebki pełne cukierków. Dziwi fakt, że w konkursie nie uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2. W Teatrze Letnim szopki można było podziwiać przez cały weekend. Później szopki będą wystawione w Małej Galerii w willi Matulka (budynek poczty).

Nie mniejszym zainteresowaniem niż Szopki Bożonarodzeniowe, cieszyły się warsztaty robienia ozdób świątecznych, które przy trzech stołach zgromadziły spora grupkę dzieci.

Wieczorny koncert Zespołu Singin’Birds – „Białe Święta”, bardzo podobał się licznie zebranej publiczności, która po dwóch bisach nie miała ochoty rozstać się z artystami. Trudno się dziwić. Dobrze prezentujące się i równie dobrze śpiewające trzy młode piosenkarki: Dominika Kasprzycka-Gałczyńska, Joanna Czarkowska oraz Dominika Dulny wraz z muzykami towarzyszącymi im na: perkusji, kontrabasie i pianinie, zaproponowały nam znane i lubiane standardy muzyki amerykańskiej ze złotej ery swing’u i kilka znanych piosenek i kolęd polskich w nowej aranżacji, w tym Kołysankę Agnieszki Osieckiej, oraz dwa utwory własne. Wychodzący z Teatru Letniego otrzymywali na pożegnanie, od pracowników MCK, zapalone „zimne ognie”.

Hanna Śleszyńska nie pierwszy raz wystąpiła w Milanówku. Jest tu znana, lubiana i dlatego na spotkanie z nią przyszło bardzo wielu mieszkańców, Sala była prawie pełna. Artystka, śpiewała znane przeboje i kolędy, solo i z publicznością, z którą jak zwykle to robi, szybko nawiązała dobry kontakt. Śpiewała również w duecie z Wojtkiem Kaletą - a capella. Wojtek Kaleta towarzyszył jej także na fortepianie. Hanna Wspaniała Śleszyńska, bo tak zwróciła się do artystki Dominika Inkielman, dziękując jej za bardzo udany wieczór, wystąpiła w Milanówku społecznie. Podczas występu Hanny Śleszyńskiej były problemy z nagłośnieniem, w które  MCK chyba pilnie musi zainwestować.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Weekendowe atrakcje w MCK


To może Cię zainteresować: