Konopie indyjskie hodował w piwnicy

Grodziscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który na swojej posesji hodował marihuanę. W domu, oraz na terenie posesji policjanci zabezpieczyli 4 krzaki konopi indyjskich. Za popełnione przestępstwa Dominikowi K. grozi kara do 3 lat więzienia.
Tuż po 7.00 grodziscy kryminalni pojechali sprawdzić informację o podejrzanej uprawie konopi indyjskich na jednej z posesji w Milanówku. Policjanci swoją kontrolę rozpoczęli od domu 26-latka. W piwnicy, znaleźli 3 krzaki konopi indyjskich. Po sprawdzeniu całej posesji okazało się, że w pobliskim ogródku rośnie jeszcze jedna roślina. Mundurowi ujawnili też dołki świadczące o tym, że rosło ich więcej tylko zostały już zebrane.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 4 krzaki konopi indyjskich. Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczeń policjanci ujawnili środki chemiczne służące do wspomagania wzrostu roślin oraz nasiona konopi indyjskich a także wagę laboratoryjną służącą do porcjowania gotowego już suszu.

Podczas rozmowy z właścicielem posesji, policjanci potwierdzili, że wszystkie zabezpieczone rośliny i rzeczy należą do niego. Dominik K. powiedział policjantom, że konopie hodował od kilku miesięcy na własny użytek. Sam skonstruował i wyposażył pomieszczenie w którym rosły rośliny a nasiona zamówił przez internet. Teraz o jego losie zdecyduje Sąd.

Za powyższe przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: