fot. Michał Inkielman

W Milanówku, podobnie jak w większości miast Polski, w dniu 2 września czytaliśmy „Wesele” Wyspiańskiego, które  konkurując z „Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego, „Pamiątkami Soplicy” Henryka Rzewuskiego i „Beniowskim” Juliusza Słowackiego - zwyciężyło  podczas internetowego głosowania, uzyskując 18 tys. głosów.

Czytanie „Wesela” odbyło się w kawiarni L’amour Maison, do której zaprosiła mieszkańców Milanówka - Miejska Biblioteka Publiczna. Czytanie poprzedziła niespodzianka, którą zapowiedziała dyrektor Biblioteki pani Elżbieta Abramczuk-Kalinowska. Niespodzianką było słuchowisko – uwspółcześniona wersja „Wesela”. Gorąco zachęcamy do odsłuchania.

Scenariusz słuchowiska przygotowała pani Dorota Banasiak. Nazwiska wszystkich osób biorących udział  w słuchowisku znajdują się na końcu nagrania, a ich wizerunek na zdjęciu grupowym. Wyrazy uznania za pomysł i jego realizację.

Po niespodziance przystąpiliśmy do czytania. Kilka ról było wcześniej „przypisanych”: Ewie Grzanie, Iwonie Dornarowicz i Dariuszowi Biernackiemu. Do pozostałych ról spontanicznie zgłaszały się osoby, które przyszły „na czytanie” do L’amour Maison. Czytanie przebiegało bardzo sprawnie. Każdy wczuł się w swoją rolę.

Wszystkich obecnych zaskoczyła jeszcze jedna miła niespodzianka – książkowy prezent od Biblioteki, z okolicznościową pieczątką.

Zdjęcia osób biorących udział w czytaniu znajdą Państwo w Galerii.

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Narodowe Czytanie w Milanówku