Zagrożenia związane z posiadaniem i zażywaniem środków odurzających głównie dopalaczy oraz odpowiedzialność prawna nieletnich były tematami wczorajszych policyjnych prelekcji dla uczniów pierwszych klas Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 5 w Milanówku. Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną wyjaśniał uczniom konsekwencje prawne popełniania czynów karalnych i zachowań niezgodnych z prawem. Funkcjonariusz przestrzegał młodzież szczególnie przed sięganiem po dopalacze i narkotyki.

Wczoraj  policjant grodziskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną przeprowadził spotkanie z uczniami Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Nr 5  w Milanówku. Policyjne prelekcje dotyczyły odpowiedzialności prawnej nieletnich i zagrożeń związanych z dopalaczami i narkotykami, na które mogą być w swoim życiu narażeni licealiści.

Podczas spotkania policjant uświadamiał uczniów jak szkodliwe jest zażywanie środków odurzających w postaci dopalaczy. Przedstawiał praktyczne przykłady czynów karalnych oraz zjawisk demoralizacji i  wyjaśniali konsekwencje prawne takich zachowań. Na zakończenie słuchacze obejrzeli film edukacyjny  "Dopalacze i Narkotyki ", który miał na celu przestrzaganie młodzieży przed sięganiem po różnego rodzaju środki odurzające i uświadomienie ich jakie mogą być  konsekwencje takiego zachowania.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: