Ponad 3 mln zł na termomodernizację milanowskich szkół

Wielu z naszych czytelników pamięta kuriozalną decyzję radnych o zdjęciu środków przeznaczonych na termomodernizację szkół z tegorocznego budżetu. Na szczęście środki te udało się znaleźć na zewnątrz, o czym poinformował Burmistrz Piotr Remiszewski.

- Gmina otrzymała ogromną dotację zewnętrzną w wysokości ponad 3 mln zł na projekt „Termomodernizacja dwóch budynków Szkół Podstawowych w Milanówku”! – poinformował Burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski - Dzięki temu zdobytemu dofinansowaniu zostanie wykonana termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 3, a co za tym idzie generowane będą oszczędności w ogrzewaniu budynków, oraz zwiększony zostanie komfort milanowskich uczniów. – dodał burmistrz.

Szkoda, że przez decyzje Radnych remonty szkół nie mogły rozpocząć się wcześniej i zakończyć w wakacje, a uczniowie nie mogli wrócić do pięknie wyremontowanych szkół we wrześniu. Najważniejsze, że pracownikom urzędu udało się znaleźć na to środki zwenętrzne. Mamy nadzieję, że ani radni, ani „społecznicy” nie będą dalej blokowali termomodernizacji milanowskich szkół.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: