Milanówek jako jedna z 12 miejscowości na Mazowszu już niedługo wyremontuje targowisko miejskie. To dzięki dofinansowaniu, jakie miasto otrzymało z Europejskiego Funduszu Rolnego.

Dzięki dotacji targowisko zostanie utwardzone, ogrodzone i oświetlone za pomocą nowych lamp hybrydowych z oprawami LED oraz wyposażone w sanitariaty i parkingi. Dodatkowo zyska nowe nasadzenia zieleni i elementy małej architektury, a co najmniej połowa stoisk handlowych będzie zadaszona. Wszystko po to, aby stworzyć infrastrukturę służącą promocji i sprzedaży lokalnych produktów.

Na ten cel Milanówek otrzymał maksymalną kwotę dotacji w wysokości miliona złotych. To pokrywa nieco ponad 63% kosztów całego przedsięwzięcia. 

- Te środki już niebawem będą wykorzystane, gdy ogłosimy przetarg na realizację tego zadania. Zanim to jednak nastąpi, pracujemy nad sporządzeniem wizualizacji naszego projektu, aby mieszkańcy mogli się z nim zapoznać. Chcę, aby to miejsce wyróżniało się na tle innych, standardowych targowisk w regionie i nawiązywało architektonicznie do miasta ogrodu. To musi być miejsce reprezentacyjne z prawdziwego zdarzenia, oddające klimat z okresu międzywojennego, a równocześnie wykorzystujące dobrodziejstwa naszej cywilizacji poprzez odnawialne źródła energii – mówi Burmistrz Piotr Remiszewski.

Targowisko będzie opatrzone nazwą „Mój Rynek”. Choć mieszkańcom nie trzeba przypominać, jak ważną rolę odgrywa to miejsce w życiu społecznym. Mogli przekonać się o tym, gdy na kilka tygodni zostało zamknięte.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: