Na oficjalne otwarcie skateparku zaprosił mieszkańców Milanówka Burmistrz Miasta – Piotr Remiszewski. Program uroczystego otwarcia, które odbyło się 20 maja, był bardzo obszerny. Otwarcie odbyło się w ramach miejskiego Dnia Sportu, na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Turczynek.

Dzień Sportu rozpoczął się rajdem rowerowym ze startem  o godz. 10:00 przy ul. Starodęby. Liczba osób, które wzięły udział w rajdzie, była ogromna – od maluchów po osoby w dojrzałym wieku. Na Stadion, gdzie zakończył się rajd, wjeżdżali przez kilka minut.

Potem nastąpiło uroczyste otwarcie. Krótkie przemówienie wygłosił Burmistrz  Piotr Remiszewski, który podkreślił, że Inwestycja była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej (538,5 tys. zł), przy wsparciu Stowarzyszenia „Zielone Sąsiedztwo” (działającego w Trójmieście Ogrodów). Jest to jeden z największych obiektów w okolicy. Umowa z wykonawcą została podpisana na kwotę 1 818,6 tys. zł.  Głos zabrał również Piotr Kandyba – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Wstęgę przecinał burmistrz wraz z młodzieżą, która licznie zgromadziła się na otwarciu skateparku.

A potem były pokazy jazdy na deskorolce, szkółka jazdy na deskorolce,  jazda na deskorolce w spódnicy, warsztaty pilates, mecz piłkarski w kategorii trampkarzy pomiędzy Milan Milanówek i AP BKS Naprzód Brwinów, warsztaty jogi. Można było oglądać samochody OSP Milanówek, zjeżdżać z dmuchańca (co sprawiło największą radość maluchom), brać udział w „Kole Fortuny” proponowanym przez Straż Miejską lub uczestniczyć w grze z harcerzami z Hufca im. Janusza Kusocińskiego w Milanówku. Były także bardzo lubiane krówki Pomorskiego. Biorąc udział w konkursie, można było wygrać deskorolkę. A dla zmęczonych przygotowano smakowe wody z MPWiK.

Wśród partnerów byli m.in: Miasto Milanówek, MCK, MCK Sport, Fundacja Sorno, MPWiK, OSP, Straż Miejska, Desko Rolka, Malita, MAL, KS Milan.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: Uroczyste otwarcie skateparku w Milanówku


To może Cię zainteresować: