10 jednostek różnego rodzaju broni i 179 nabojów zabezpieczyli grodziscy kryminalni podczas przeszukania na dwóch posesjach. Policjanci zatrzymali również 3 osoby, które nie posiadały wymaganych zezwoleń na znalezione u nich przedmioty. Kobieta i dwóch mężczyzn usłyszeli zarzuty karne. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec nich policyjnych dozorów.

W trakcie przeszukania wykonywanego do innej sprawy w jednym z domów w gminie, grodziscy kryminalni znaleźli 7 sztuk amunicji do broni palnej. 43-letnia właścicielka lokalu została zatrzymana do wyjaśnienia. Policjanci natychmiast sprawdzili także pozostałe pomieszczenia. Podczas dokładnej kontroli w innych budynkach zabezpieczyli także 2 karabiny i broń palną własnej konstrukcji. Szybko ustalili, że przedmioty te należą do 64-letniego mieszkańca tej posesji, który chwilę później także został zatrzymany.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili kolejny adres, gdzie może znajdować się więcej nielegalnej broni i amunicji. Tego samego dnia pojechali na teren powiatu płońskiego i po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych zabezpieczyli 7 jednostek długiej broni samodziałowej oraz 172 naboje do różnego rodzaju broni. Zatrzymali tam również 53-letniego właściciela znalezionych przedmiotów.

Zebrane przez policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie w Prokuraturze Rejonowej w Grodzisku Maz. całej zatrzymanej trójce zarzutów posiadania broni i amunicji bez wymaganych zezwoleń. Wobec kobiety i dwóch mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów. Popełnione przez nich przestępstwo zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: