Grzegorz Dąbrowski Honorowym Obywatelem Miasta-Ogrodu

W sobotę, 16 października br, podczas uroczystej, XXXII Sesji Rady Miasta, wręczono Panu Grzegorzowi Dąbrowskiemu tytuł Honorowego Obywatel Miasta-Ogrodu Podkowa Leśna. Sesja odbyła się w największym dziele Pana Grzegorza - Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

O nadaniu tego zaszczytnego tytułu radni zdecydowali jeszcze w listopadzie 2019 roku. Z wnioskiem wystąpił wówczas Przewodniczący Rady Miasta Michał Gołąb, który w uzasadnieniu przypomniał szerokie zasługi Pana Dąbrowskiego na rzecz miasta – m.in. praca społeczna w okresie stanu wojennego, działalność charytatywna, a przede wszystkim zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą, w tym ponad 30 lat działalności dydaktycznej jako nauczyciel fizyki, założyciel i wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Wychował wiele pokoleń młodych podkowian. W dyskusji poświęconej nadaniu tytułu podkreślano, że jest on człowiekiem niezwykle ciepłym, wrażliwym na potrzeby innych, a przy tym charyzmatycznym, aktywizującym i skupiającym społeczność Podkowy Leśnej.

Niestety, ze względu na pandemię nie było dane odebranie Panu Grzegorzowi tego zaszczytnego tytułu. Udało się to dopiero ostatnio, podczas uroczystości z udziałem przyjaciół, współpracowników, oraz wielu jego wychowanków. Nie zabrakło wspomnień, jak i wielu wzruszających momentów. Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: