16-latek i poszukiwany wśród zatrzymanych z narkotykami

Zatrzymaniem 5 osób i zabezpieczeniem przy nich różnych narkotyków zakończyły się weekendowe służby grodziskich policjantów. Wśród zatrzymanych był nieletni i osoba poszukiwana. Wszyscy odpowiedzą teraz za posiadanie nielegalnych substancji. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 3 lat więzienia. Decyzję w sprawie 16-latka podejmie sąd rodzinny.

Tylko podczas dwóch nocnych służb w ostatni weekend grodziscy policjanci zatrzymali pięć osób, które posiadały przy sobie narkotyki. W piątek przed 23.00 po kontroli 20-latka, przebywającego w parku w Podkowie Leśnej funkcjonariusze znaleźli przy nim marihuanę. Pół godziny po północy inna policyjna załoga w podgrodziskiej miejscowości sprawdziła mężczyznę siedzącego bez celu w samochodzie. Okazało się, że 25-latek w pojeździe także miał kilka porcji suszu. Kilkanaście minut później na ul. Żyrardowskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli auto, którego kierowca jechał bez włączonych świateł. Podczas kontroli podejrzanie zachowującej się 36-letniej pasażerki mundurowi znaleźli porcję tej samej substancji w jej puderniczce.

W sobotę przed 16.00 policjanci pełniący służbę w Milanówku sprawdzili 48-latka obserwującego okolicę z samochodu. Podczas kontroli pojazdu okazało się, że w schowku ukryte było zawiniątko z amfetaminą. Dodatkowo mężczyzna figurował w policyjnej bazie danych jako poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie. Zatrzymaniem zakończyła się także interwencja wobec 4 osób, które przed północą zakłócały porządek przy ul. Swierkowej w Podkowie Leśnej. W sprawdzonym przez mundurowych  bagażu 16-latka ukryte były opakowania z marihuaną, metaamfetaminą i mefedronem. Nieletni właściciel narkotyków trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Warszawie.

Wszystkie znalezione przy zatrzymanych substancje zostały zabezpieczone, a ich właściciele usłyszeli już zarzuty karne. Za posiadanie zabronionych prawem substancji dorosłym grozi  nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzję w sprawie zatrzymanego 16-latka podejmie sąd rodzinny i nieletnich.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: