Efektem licznych kontroli drogowych oraz czujności grodziskich policjantów są zatrzymania niebezpiecznych użytkowników dróg. W ostatni weekend funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 4 nietrzeźwych kierowców, którzy mogli stworzyć zagrożenie dla siebie i innych osób. Niechlubny rekordzista wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Każdy z nich poniesie teraz odpowiedzialność karną. Jednak najważniejsze jest przeciwdziałanie konsekwencjom nieodpowiedzialnych decyzji takich kierowców.

Wydaje się, że o poważnych zagrożeniach stwarzanych na drogach przez nietrzeźwych kierowców nie trzeba nikogo przekonywać. Policjanci podczas codziennej służby mają jednak dowody na to, że nadal należy uświadamiać to samym kierowcom, a także ich bliskim i znajomym. Tylko w ciągu ostatnich trzech dni długiego weekendu na drogach powiatu grodziskiego tę ważną zasadę bezpieczeństwa dotyczącą trzeźwości zbagatelizowało kolejnych 4 kierujących.

1 maja podczas porannej służby w Międzyborowie policjanci grodziskiej drogówki zatrzymali 19-letniego kierowcę audi, który wsiadł za kierownicę mimo tego, że miał w organizmie 0,8 promila alkoholu. Tego samego dnia przed 23.00 w Milanówku policyjna załoga patrolowa skontrolowała kierowcę citroena. Wynik badania 42-letniego mężczyzny wykazał 1,2 promila alkoholu. Zatrzymaniem kolejnego niebezpiecznego użytkownika drogi zakończyła się także kontrola kierującego mazdą, który 2 maja po 19.00 jechał ulicą Kościuszki w Grodzisku Maz. Okazało się, że 42-letni kierowca poddany przez policjantów drogówki badaniu miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Kolejnego dnia majówki grodziscy policjanci także interweniowali na drodze wobec nietrzeźwego kierowcy. Po 2.00 w nocy w Milanówku zatrzymany został 50-letni mężczyzna jadący skodą, którego wynik badania trzeźwości wykazał ponad 2 promile alkoholu.

Wszyscy zatrzymani kierowcy w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowania na drodze. Za kierowanie samochodami w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy. Jednak najważniejsze jest, aby przeciwdziałać sytuacjom, w którym osoba po alkoholu zamierza kierować pojazdem.  Grodziscy policjanci po raz kolejny apelują do kierujących, ich rodzin i znajomych o rozsądek, a do świadków takich zachowań o zgłaszanie ich w celu eliminowania stwarzanych przez nich zagrożeń.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: