Za handel narkotykami i posiadanie znacznej ilości nielegalnych substancji odpowie 22-latek ustalony i zatrzymany przez grodziskich kryminalnych. W czasie działań policjanci zabezpieczyli prawie 600 gramów różnych środków odurzających. Sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Popełnione przez niego przestępstwa zagrożone są karą nawet 10 lat więzienia.

Podczas wykonywania codziennych zadań służbowych grodziscy kryminalni zdobyli informację o osobie, która mogła mieć związek z przestępstwami narkotykowymi. Policjanci ustalili miejsce zamieszkiwania mężczyzny i pojechali je przeszukać. Funkcjonariusze znaleźli tam słoik z marihuaną oraz wiele opakowań tabletek. Następne przeszukanie odbyło się pod innym adresem, gdzie podejrzany również często przebywał. W piwnicy i kotłowni domu zabezpieczone zostały torebki z amfetaminą i marihuaną oraz kolejne duże ilości tabletek. W pomieszczeniach policjanci zabezpieczyli także wagi elektroniczne, puste woreczki foliowe i inne przedmioty, które mogły świadczyć o sprzedaży narkotyków innym osobom. 22-latek  trafił do policyjnej celi.

Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że mężczyna posiadał około 400 gramów amfetaminy, 80 gramów marihuany i 107 gramów tabletek MDMA. W czasie prowadzonych w tej sprawie działań policjanci dotarli także do osoby, która wielokrotnie kupowała od zatrzymanego amfetaminę i marihuanę.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowo-śledczych 22-latek usłyszał zarzuty udzielania i posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za te przestępstwa grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: