Zabezpieczeniem ponad 345 gramów marihuany zakończyła się interwencja grodziskich kryminalnych wobec podejrzanie zachowującego się mężczyzny. 50–latek wpadł z rozsypanym suszem roślinnym w kieszeni. Podczas skrupulatnego przeszukania jego domu policjanci znaleźli pojemniki z dużą ilością środków odurzających. Decyzją prokuratora zatrzymany został objęty policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Grodziscy kryminalni prowadzący na terenie powiatu czynności w zakresie przeciwdziałania włamaniom zauważyli osobę, której zachowanie ich zaniepokoiło. Czujni policjanci postanowili sprawdzić mężczyznę, który po zmroku podejrzanie rozglądał się po okolicy. Podczas kontroli 50-latka w kieszeni jego ubrania znaleźli rozsypany susz roślinny. Mężczyzna potwierdził, że jest to marihuana. Nielegalna substancja została zabezpieczona, a jej właściciel zatrzymany.

Jak zawsze w takiej sytuacji, policjanci pojechali do miejsca zamieszkania zatrzymanego na przeszukanie. Kryminalni dokładnie sprawdzili wszystkie pomieszczenia należące do mężczyzny. Podczas przeszukania budynku mieszkalnego i garażu, w specjalnie przygotowanych do tego miejscach, odnaleźli słoiki i pojemnik wypełnione marihuaną.

Waga zabezpieczonych przedmiotów wskazała ponad 345 gramów tych nielegalnych środków. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego dozoru Policji. Popełnione przez zatrzymanego przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: