Efektem licznych kontroli drogowych oraz czujności grodziskich policjantów są zatrzymania niebezpiecznych użytkowników dróg. W ostatnich dniach funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu czterech kierowców, którzy przemieszczali się po drogach powiatu w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że takie zachowanie jest nie tylko przestępstwem, ale przede wszystkim stanowi realne zagrożenie dla wielu uczestników ruchu drogowego.

Wydaje się, że o zagrożeniach stwarzanych na drogach przez nietrzeźwych kierowców nie trzeba nikogo przekonywać. Patrząc jednak na statystyki zatrzymań takich nieodpowiedzialnych osób, okazuje się, że nadal należy uświadamiać to samym kierowcom, ich bliskim i znajomym. W ostatnim czasie policjanci grodziskiej komendy każdego dnia eliminują z powiatowych dróg kierowców, którzy bagatelizują tę ważną zasadę bezpieczeństwa, dotyczącą trzeźwości.

7 maja podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierowcy volkswagena w Urszulinie policjanci ruchu drogowego potwierdzili, że 23-latek ma w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Następnego dnia policjanci drogówki zostali wezwani na interwencję na jedną z grodziskich stacji paliw. Kierowca skody uszkodził tam dystrybutor paliwowy. Po badaniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się, że 68-latek wsiadł za kierownicę, mając 0,6 promila alkoholu w organizmie. 9 maja policjanci ruchu drogowego na ul. Królewskiej w Milanówku zatrzymali kierowcę forda. 51-latek również miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. W poniedziałek przed północą funkcjonariusze załogi patrolowej zatrzymali w Milanówku do kontroli kierującego renault. Okazało się, że 53-latek kierował autem, mając około 3 promili alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani kierowcy w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowania na drodze. Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i kara finansowa.

Grodziscy policjanci po raz kolejny apelują do kierujących, ich rodzin i znajomych o rozsądek, a do świadków takich zachowań o jak najszybsze zgłaszanie ich, w celu eliminowania tego poważnego zagrożenia.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: