Nietrzeźwi kierowcy w ostatni wekend

5 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych na drogach powiatu grodziskiego to najbardziej smutny bilans ostatniego weekendu. Do wielu kierujących wciąż nie trafiają policyjne przestrogi i tragiczne zdarzenia na drogach. Grodziscy policjanci różnymi sposobami uświadamiają zagrożenia jakie stwarzają ci nieodpowiedzialni użytkownicy ulic i apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów.
Wolne dni i weekendy to czas spotkań, podczas których często spożywany jest alkohol. Niestety nie wszyscy uczestnicy takich imprez dbają o bezpieczny powrót do domu. Najgorszą z możliwych decyzji w takiej sytuacji jest wsiadanie za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. W ostatni weekend grodziscy policjanci na powiatowych drogach zatrzymali 5 takich nieodpowiedzialnych kierowców.

Niechlubnym rekordzistą był 58-letni mężczyzna, który kierował mercedesem mając 2,7 promila alkoholu we krwi. W piątek po godzinie 17.00 jadąc ulicą Jesionową w Żabiej Woli został zatrzymany do kontroli przez policjantów. Teraz usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.

Za to samo przestępstwo drogowe odpowie przed sądem dwóch kierowców zatrzymanych na ulicach Grodzisk Mazowieckiego. Po badaniu ich stanu trzeźwości okazało się, że kierowca volkswagena ma ponad 1 promil, a kierująca renaultem ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejnym zatrzymanym okazał się 23 – letni mężczyzna, który wpadł podczas kontroli w miejscowości Odrano Wola . Badanie alkomatem wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie.

0,6 promila alkoholu we krwi miał 32 – letni motocyklista, który został zatrzymany do kontroli drogowej w miejscowości Książenice.

Wszyscy zatrzymani kierowcy w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi im do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.
 
Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: