Mimo wielu apeli i jesiennych już warunków pogodowych, na drogach wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierujących. Tylko w ostatni weekend grodziscy policjanci zatrzymali 6 osób, które prowadziły pojazdy w stanie nietrzeźwości. Wśród nich było 2 rowerzystów, dla których taka podróż również mogła zakończyć się tragicznie. Zapobieganie tym zagrożeniom to zawsze aktualne zadanie policjantów, ale także wszystkich użytkowników dróg.

Zapobieganie zagrożeniom powodowanym przez nietrzeźwych kierujących na wszystkich drogach powiatu jest priorytetowym zadaniem grodziskich policjantów. W tym celu funkcjonariusze regularnie przeprowadzają kontrole stanu trzeźwości kierowców. Tylko w ostatni weekend ich skutkiem było zatrzymanie aż 6 osób, które złamały tę bardzo istotną zasadę bezpieczeństwa i prawo w tym zakresie.

W piątek po 17.00 w Zalesiu zatrzymany został 75-letni kierowca skody, który miał  prawie 2 promile alkoholu w organizmie. W niedzielę na drogach Milanówka wpadło 2 nietrzeźwych kierowców. Badanie 31-latka siedzącego za kierownicą opla wykazało prawie promil alkoholu, a stan trzeźwości 32-letniego kierowcy volkswagena potwierdzą badania krwi. Po północy w jaktorowskiej gminie policjanci zatrzymali również 26-latka, który wsiadł za kierownicę renaulta z 1,5 promilem alkoholu w organizmie. Wszyscy zatrzymani w najbliższym czasie usłyszą zarzuty karne za popełnione przestępstwa drogowe.

W niedzielę policjanci wyeliminowali z ruchu także dwóch nietrzeźwych rowerzystów. 48-latek, jadący drogą w Maryninie z prawie promilem alkoholu w organizmie i 61-latek zatrzymany w Milanówku z ponad dwoma promilami, zapłacą mandaty karne za poważne wykroczenia drogowe. Najważniejsze jednak, że nie kontunuowali swoich podróży, które w jesiennych warunkach pogodowych są szczególnie niebezpieczne dla nich samych i innych użytkowników dróg.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: