Pierwszego dnia tego roku, po wielu miesiącach remontu, otwarty został grodziski wiadukt. W tym czasie duża część ruchu tranzytowego odbywała się przez wiadukt w Milanówku, który teraz też wymaga pilnego remontu.

Remont planowany jest na okres letni. Sfinansowany będzie z budżetów: Milanówka - 300 tys. zł, Powiatu Grodziskiego będącego zarządcą drogi - 300 tys. zł oraz Gminy Grodzisk Mazowiecki - 100 tys. zł. W ramach prac naprawiona zostanie nawierzchnia oraz chodniki.

Niestety, bardzo realne są w tym roku duże utrudnienia w ruchu dla mieszkańców Brwinowa związane z remontem torów dalekobieżnych i planowanym przez PKP PLK zamknięciem tunelu pod torami. Podobnie jak w przypadku remontu grodziskiego wiaduktu, oficjalny objazd dla kierowców z Brwinowa wyznaczony jest inną trasą przez przejazd kolejowy. Niestety, tu jednak znów milanowski wiadukt wydaje się znacznie atrakcyjniejszą alternatywą dla kierowców.

Wielu kierowców pamięta też paraliż, który miał miejsce w wakacje, spowodowany nieskoordynowanymi remontami. Miejmy nadzieję, że w tym roku władze lepiej zaplanują przeprowadzenie prac remontowych.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: