Mimo trudnych warunków pogodowych, na drogach powiatu grodziskiego wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Tylko w ostatni weekend grodziscy policjanci wyeliminowali z ruchu 6 kierujących, którzy jechali w stanie nietrzeźwości. Kierowca volvo miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu, a dwóch innych nietrzeźwych kierujących prowadziło swoje auta mimo sądowego zakazu. Grodziscy funkcjonariusze regularnie prowadzą działania kontrolne na drogach powiatu w celu zapobiegania zagrożeniom.

Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców to stałe zadanie grodziskich policjantów, dbających o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Podczas każdej służby funkcjonariusze zwracają uwagę na podejrzane zachowanie uczestników ruchu, świadczące o możliwym stanie nietrzeźwości. W ostatni weekend policjanci zatrzymali sześciu takich kierujących.

Weekendowe kontole prowadzone przez policjantów grodziskiej drogówki zakończyły się zatrzymaniem przez nich trzech kierowców. W piątek przed północą kontrola 24-letniego kierowcy citroena, jadącego ulicą Jaworową w Grodzisku Maz. wykazała, że ma on w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Następnej nocy w Kozerach policjanci zatrzymali do kontroli kierującego oplem. Badanie stanu trzeźwości 35-latka również potwierdziło, że wsiadł za kierownicę z promilem alkoholu w organizmie.Także niedzielna kontrola kierującej audi w Milanówku zakończyła się potwierdzeniem, że stan trzeźwości 33-latki nie pozwala na dalszą jazdę samochodem. Kobieta miała w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Na zagrożenia ze strony użytkowników dróg szczególną uwagę zwrócili także policjanci patrolujący ulice powiatu. W niedzielę po północy na ul. Fabrycznej w Grodzisku Maz. funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego renaultem. Do stwierdzenia stanu trzeźwości została mu pobrana krew, gdyż odmówił badania przez policjantów. Funkcjonariusze w czasie sprawdzania danych kierowcy ustalili, że zatrzymany 32-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Tej samej nocy policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego pełniący służbę w Międzyborowie zauważyli podejrzane zachowanie kierowcy rovera. Podczas kontroli wyszło na jaw, że 30-latek ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu, a ponadto sądowy zakaz prowadzeniapojazdów aktywny jeszcze przez ponad 2 lata.

Grodziscy dzielnicowi w niedzielną noc zwrócili uwagę na podejrzane zachowanie kierowcy volvo, jadącego drogą w Chrzanowie Dużym, który na widok radiowozu nagle zmienił kierunek ruchu. Podczas kontroli 45-latka szybko okazało się, że kierujący wsiadł za kierownicę z 3 promilami alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani kierowcy w najbliższym czasie usłyszą zarzuty karne za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Dwóch z nich dodatkowo odpowie za złamanie sądowych zakazów prowadzenia pojazdów.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: