W jeden weekend, 10 zatrzymanych z narkotykami

W ostatni weekend grodziscy policjanci zatrzymali aż 10 mężczyzn, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Wśród zatrzymanych było czterech nieletnich. Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Dorosłym za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Wyznaczeniem odpowiednich środków wychowawczo-poprawczych dla nastolatków zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Grodziscy policjanci podczas każdej służby zwracają szczególną uwagę na osoby podejrzane o dokonywanie przestępstw narkotykowych. Nie inaczej było również w ostatni weekend. Niesprzyjająca spacerom i spotkaniom na świeżym powietrzu aura sprawiała, że policjanci sprawdzali grupy osób przebywające bez wyraźnego celu w różnych miejscach powiatu.

W piątkowe popołudnie funkcjonariusze wytypowali podejrzane osoby w Drybusie, Milanówku i Janinowie. Po kontroli okazało się, że 29-latek ma przy sobie opakowanie z amfetaminą, a dwóch 16-latków i 28-latek - fifki i torebki z marihuaną.

Sobotnia służba również zakończyła się zatrzymaniem 6 mężczyzn z narkotykami. Przed 16.00 w podgrodziskiej miejscowości wpadł 29-latek posiadający fifkę nabitą marihuaną. Kontrola grupy osób przebywających około 17.00  na jednej z ulic Milanówka wykazała również, że ten sam nielegalny środek ma przy sobie 14-latek i 15-latek. Po 19.00 marihuanę próbował ukryć przed policjantami w ustach 29-letni pasażer kontrolowanego samochodu. Przed 20.00 funkcjonariusze zatrzymali w Baranowie 26-latka, który posiadał przy sobie amfetaminę, a po 22.00 w Milanówku u 22-latka ujawnili torebkę z marihuaną i amfetaminą.

Wszystkie znalezione narkotyki zostały zabezpieczone, a ich właściciele zatrzymani. Dorośli mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania środków odurzających, za które grozi im do 3 lat więzienia. Sprawy nastolatków oddanych pod opiekę rodzicom, zostaną przekazane po przesłuchaniu nieletnich sprawców czynów karalnych, do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: