Policjanci, w ostatnich dniach zatrzymali cztery osoby podejrzane o posiadanie środków odurzających. Jeden z zatrzymanych miał przy sobie metaamfetaminę, a pozostała trójka marihuanę. Wszyscy odpowiedzą za łamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z pruszkowskiej komendy zatrzymali do kontroli mercedesa. Podczas czynności kierujący i pasażer zaczęli się nerwowo zachowywać. Sprawdzenie bagażnika i zawartości apteczki wyjaśniło przyczynę takiego zachowania.  Funkcjonariusze ujawnili tam woreczek foliowy z suszem roślinnym, drugi schowany był  na półce między dokumentami. Do ich posiadania przyznał się 34-letni kierujący oraz 3-letni  pasażer. Wstępne badania wykazały, że była to marihuana. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali i dobrowolnie poddali karze.

W sobotę policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii zatrzymali w Piastowie 14 –latka, który posiadał przy sobie  woreczek z marihuaną. Nieletni wkrótce  usłyszy zarzut posiadania środków odurzających, a jego sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego.

Kolejny zatrzymany „wpadł” w ręce z pruszkowskiej patrolówki w Pruszkowie. Policjanci zauważyli mężczyznę, który jechał ulicą na rowerze, nie trzymając rąk na kierownicy. Podczas czynności w jego saszetce mundurowi ujawnili „zawiniątko” z folii aluminiowej z zawartością białej zbrylonej substancji. Badanie wykazało, że jest to metaamfetamina.

30-latek usłyszał wczoraj zarzut posiadania środków zabronionych ustawą, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: