Liceum Ogólnokształcące im. Tomasza Zana w Pruszkowie rozpoczęło obchody 100-lecia powstania szkoły. 29 października na terenie szkolnego patio odsłonięta została tablica, na której znajdziemy nazwiska osób związanych z placówką od 1921 r.

Państwowe Gimnazjum im. Tomasza Zana w Pruszkowie powołane zostało 10 listopada 1921 r., co sprawia, że placówka jest jedną z najstarszych szkół publicznych na Mazowszu. Dlatego też tak ważny jubileusz dla społeczności szkoły i całego Pruszkowa musiał rozpocząć się bardzo uroczyście. Pod koniec października dyrektor Liceum Ewa Król powitała zebranych gości i poprowadziła uroczystość odsłonięcia „Tablicy memoratywnej”. Na niej znalazła się lista 6 500 nazwisk dyrektorów, nauczycieli, pracowników i absolwentów Szkoły, którzy tworzyli historię placówki przez ostatnie 100 lat. Tablica pamiątkowa została zaprojektowana i wykonana przez Marka Moderau, a wykorzystane na niej grafiki są autorstwa Jerzego Blancarda. Na wydarzenie przybyło wielu znamienitych gości takich, jak Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza i Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch, którzy objęli Patronat Honorowy nad inicjatywą oraz Cezary Grzelak – Prezes Towarzystwa Absolwentów, Wychowanków i Przyjaciół Gimnazjum i LO im. T. Zana, które jest współorganizatorem obchodów, i które uhonorowało medalami osoby zasłużone dla Liceum. Na koniec uczniowie wręczyli zebranym okolicznościowe pamiątki.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną dalsze uroczystości zostały przeniesione na przyszły rok. A wśród nich zaplanowano m.in. Zjazd Absolwentów, wydanie jubileuszowej książki czy nadanie dwóm salom lekcyjnym imienia znanych profesorów.

 

Polub nas na Facebook
Zobacz galerię: ZAN ma już 100 lat


To może Cię zainteresować: