Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Pruszkowscy patrolowcy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę, mefedron, marihuanę oraz białe tabletki. 29-latek usłyszał zarzuty w prokuraturze. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu widoczne są dwa woreczki foliowe, szklana fifka, szklany brązowy pojemnik z tabletkami oraz banknoty o różnych nominałach. W szklanym brązowym pojemniku widoczne są tabletki koloru białego. W worku foliowym pierwszy od szklanego pojemnika widoczny jest biały proszek, który po badaniu okazał się być mefedronem. W drugim worku biała zbrylona substancja to amfetamina. Pod workami widoczne są banknoty o różnych nominałach.

W czwartek po godzinie 19:00 policjanci zatrzymali do kontroli fiata. W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzny, których nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy.

Policjanci w trakcie kontroli ujawnili przy kierującym 29-latku dwie gumowe rękawiczki i „zawiniątko” z folii aluminiowej z suszem roślinnym. W rękawiczkach znajdowały się worki foliowe z  białym sypkim proszkiem oraz biała zbrylona substancja. W pojeździe funkcjonariusze ujawnili jeszcze szklaną fifkę oraz szklaną fiolkę z białymi tabletkami.

Ujawnione rzeczy zostały zabezpieczone, a mężczyźni zatrzymani i przewiezieni do komendy. Pasażer po przesłuchaniu w charakterze świadka, w trybie art. 183 kpk został zwolniony.

Wstępne badania zabezpieczonych substancji wykazały, że zbrylona substancja to amfetamina o wadze ponad 100 gramów, biały proszek to mefedron o wadze 34,5 gramów, a susz roślinny to marihuana. Tabletki nie zawierały substancji zabronionych w ustawie.

29-latek usłyszał w prokuraturze zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres dwóch miesięcy.

Zgodnie  z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: