W sobotę, 18 listopada, z okazji setnej rocznicy powstania Miejskiego Klubu Sportowego "Znicz Pruszków", w Centrum Kultury Sportu w Pruszkowie odbyła się Gala 100-lecia Znicza objęta Honorowym Patronatem Krzysztofa Rymuzy Starosty Pruszkowskiego. Wśród gości nie mogło zabraknąć takich osobistości jak Robert Lewandowski, Michał Żewłakow czy Radosław Majewski, a swoją obecnością zaszczycił w Pruszkowie między innymi selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski – Michał Probierz.

Główną gwiazdą był oczywiście Robert Lewandowski, który w sobotę pojawił się na obchodach 100-lecia Znicza Pruszków. W tym klubie napastnik rozpoczynał swoją przygodę z futbolem i grał w latach 2006-2008, by następnie trafić do Lecha Poznań. Kapitan reprezentacji Polski pojawił się też na scenie, gdzie otrzymał pamiątkową statuetkę i koszulkę Znicza od Sylwiusza Muchy-Orlińskiego oraz w krótkim przemówieniu przyznał, jak ważny w jego życiu jest Znicz – Przyszedłem tutaj po kontuzji, w ciężkim czasie. Wszystko co osiągnąłem to też dzięki temu klubowi. Znalazłem tutaj swój dom. Życzę, przede wszystkim w tych kolejnych latach, nie tylko wielu zdolnych zawodników, ale też, żeby Ci zawodnicy mieli radość z tego co robią, w jakim miejscu się znajdują i byli z tego dumni. Życzę, żeby klub się rozwijał, nie tylko na tle piłkarskim, ale też we wszystkim, co jest wokół. Ważne jest to, aby mieć zaplecze, bo bez zaplecza w dzisiejszych czasach jest dużo ciężej.

Po wręczeniu nagród i odznaczeń o głos poproszeni zostali kolejni goście, na scenie pojawił się m.in selekcjoner Reprezentacji Polski – Michał Probierz – Gratuluję, Znicz wychowuje tutaj bardzo dużo zawodników. Mam nadzieje, że Pan Prezydent i Marszałek pomogą wybudować jeszcze większą bazę, żeby zachęcić jeszcze więcej zawodników.

Warto nadmienić, że Znicz Pruszków został odznaczony przez Pana Artura Świercza, który reprezentuje Samorząd Województwa Mazowieckiego na czele z Marszałkiem Adamem Strózikiem, medalem PRO MASOVIA. Odznaczenie to  jest przyznawane organizacjom, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, publicznej lub realizacją swoich zadań na rzecz Województwa Mazowieckiego wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza. Nagrodzeni przez Znicz Pruszków zostali także wybitni wychowankowie pruszkowskiego klubu. Maciej Machalski odebrał nagrodę Wychowanka 100-lecia, a Radosław Majewski Najlepszego Wychowanka MKS Znicz Pruszków. Na sam koniec gali dowiedzieliśmy się także, że droga między stadionem a głównym budynkiem Centrum Kultury i Sportu zostanie nazwana Aleją 100-lecia Znicza Pruszków.

Serdeczne gratulacje! Życzymy wielu sukcesów oraz tak wybitnych wychowanków, jak Robert Lewandowski czy Radosław Majewski - Zespół Obiektywnej

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: