Dwóch mężczyzn w wieku 24 i 20-lat zatrzymali policjanci z pruszkowskiej komendy. To kolejne osoby, które posiadały środki odurzające. Odpowiedzą za łamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z patrolu na ul. Stalowej w Pruszkowie zauważyli mężczyznę, który  na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Podczas kontroli osobistej w kieszeni bluzy mundurowi znaleźli zawiniątko z folii aluminiowej z suszem roślinnym. W związku z podejrzeniem, że substancja to może być zabroniona ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Test potwierdził, że to marihuana.

24-latek usłyszał już zarzut, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Kolejny zatrzymany wpadł w ręce kryminalnych w Piastowie. Podczas kontroli drogowej opla kierujący wezwany do dobrowolnego oddania przedmiotów zabronionych, 20-latek przyznał, że w bieliźnie posiada marihuanę, którą oddał funkcjonariuszom. Badanie testerem potwierdziło, że zabezpieczony susz to marihuana. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Postępowania nadzorowane są przez Prokuraturę Rejonową w Pruszkowie.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: