Dwóch mężczyzn w wieku 38 i 19-lat zatrzymali policjanci z pruszkowskiej patrolówki. Mężczyźni podejrzani są o posiadanie środków odurzających. Odpowiedzą za łamanie przepisów Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z patrolu na ul. Przemysłowej w Pruszkowie, w trakcie legitymowania 38-latka wyczuli charakterystyczną woń marihuany. Podczas kontroli osobistej w rękawiczce ujawnili „zawiniątko” folii aluminiowej z zawartością suszu roślinnego. Mężczyzna przyznał, że jest to marihuana, która znalazł na ulicy. 38-latek został zatrzymany. Wstępne badanie testerem potwierdziło, że zabezpieczony susz to marihuana.

Kolejny zatrzymany wpadł w ręce patrolowców na Wojska Polskiego. Policjanci zatrzymali do kontroli opla. W trakcie kontroli 19-letni pasażer wyrzucił na dywanik trzy „zawiniątka”, jedno z suszem roślinnym, a pozostałe z białą krystaliczną substancją. Mężczyzna przyznał, że są to narkotyki, które podobnie jak poprzednik znalazł na drodze. Po przewiezieniu na komendę i wykonaniu wstępnych testów okazało się, że zawartość zabezpieczonych zawiniątek to marihuana i mefedron.

Obaj mężczyźni usłyszą zarzut posiadania środków odurzających.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: