Policjanci z wydziału kryminalnego pruszkowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który posiadał mefedron o łącznej wadze 988 gramów. Prokurator zastosował wobec 42-latka dozór policji. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków ustawa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego pruszkowskiej komendy, ustalili, że 42-letni mieszkaniec Pruszkowa może posiadać znaczne ilości substancji zabronionych.

Policjanci udali się do miejsca zamieszkania 42-latka. W pomieszczeniu kotłowni ujawnili torbę foliową zamkniętą próżniowo i 8 woreczków foliowych z zawartością zbrylonej substancji koloru żółtego oraz wagę elektroniczną. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Badanie wykonane przed Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Stołecznej Policji wykazało, że zabezpieczona substancja to mefedron o łącznej wadze 988 gramów.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Pruszkowie, zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa.

Prokurator zastosował wobec 42-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Polub nas na Facebook


To może Cię zainteresować: